62nd IVSA CONGRESS dobiegł już końca! Mimo, że wszyscy delegaci jeszcze nim żyją, nadszedł czas wyciągania wniosków, czerpania siły i inspiracji ze zdobytych doświadczeń, wdrażania nowych pomysłów w życie i oczywiście, oczekiwania na kolejne spotkanie! Jedno jest pewne, ten kongres rzeczywiście był "extraordinary", jak brzmiał jego temat, a szeroka gama różnorodnych zajęć mogła zadowolić nawet najbardziej wybrednych.

W tym roku padł rekord w ilości zgłoszeń na kurs sokolniczy w Czempiniu (woj. Wielkopolskie). Sokolnictwo staje się bowiem ciekawszą alternatywą dla polowań z bronią palną, a jednocześnie sposobem na życie. Na kursie sokolniczym można nauczyć się jak "ułożyć" ptaka, rozpoznać pierwsze objawy chorób a także dowiedzieć się wiele o tradycjach sokolniczych, które są podtrzymywane od tysięcy lat.

Członkowie warszawskiej IVSY (Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Weterynarii) w maju b.r. przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla uczniów klas drugich dwóch ursynowskich szkół podstawowych. Miały one na celu przybliżenie najmłodszym roli weterynarza we współczesnym świecie, naukę podstawowych zasad bezpiecznej i mądrej opieki nad zwierzętami oraz promowanie Stowarzyszenia i Uczelni. 

Jak wszyscy, IVSA Warszawa również zrobiła postanowienia noworoczne. Na zebraniu został przede wszystkim poruszony temat ponownego zrzeszenia wszystkich polskich oddziałów IVSA w jeden duży - IVSA Polska. Takie zjednoczenie da morze możliwości dla studentów wszystkich oddziałów, którzy będą stanowić jedną, silną grupę. Ułatwi to też studentom uczestniczenie w większej gamie wymian międzynarodowych czy też realizację własnych pomysłów.

ciemna_zielenWielu z Was zastanawia się czym tak właściwie jest Koło Naukowe Medyków Weterynaryjnych, na czym polega jego działalność i czy warto się zaangażować. Pokrótce opiszę Wam kim jesteśmy i czym się zajmujemy.

virgCzłonkowie IVSA Warszawa w tym tygodniu mieli okazję uczestniczyć w seminarium poświęconym zarządzaniu Ośrodkami Rehabilitacji Zwierząt Dzikich. Na wydarzenie organizowane przez Wildlife Center of Virginia, Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska oraz Fundację Mecenat Publiczno-Prywatny otrzymaliśmy bezpłatne wejściówki. Seminarium poprowadził ekspert w dziedzinie ochrony dzikiej przyrody Edward E. Clark, prezydent Wildlife Center of Virginia.

Opowiemy o tym:

  • - jak się jeździ na stopa po Syberii (np. drezyną),
  • - gdzie szukać gorących źródeł nad najgłębszym jeziorem świata,
  • - co to jest szczekuszka i burunduk, i co można im podstępnie ukraść,
  • - jak gasi się pożary w tajdze i dlaczego tak nieskutecznie
  • - a także o wielu innych miejscach, daniach, trunkach i zwyczajach, drzewach i "dzikoj żywotnych".

pc016179

Zgodnie z obietnicą długo oczekiwana relacja z pierwszego tego typu wydarzenia na naszej uczelni. W sobotęgrudnia dwanaścioro wybrańców miało przyjemność uczestniczyć w organizowanych przez IVSA Warszawa i KNMW warsztatach ultrasonograficznych. Dzięki uprzejmości firmy V.D. WhiteMed i zaangażowaniu Kolegi lek. wet. Macieja Gada mogliśmy pracować na fantastycznym sprzęcie, którego pozazdrościć mogą najlepsze kliniki weterynaryjne, nie tylko te polskie.

23 listopada 2012 w lubelskim hotelu Europa odbyło się seminarium skierowane do hodowców bydła mlecznego, organizowane przez Ambasadę Norwegii oraz Norweską Federację Hodowców Bydła Geno. Przedstawiciele zarządu IVSA Warszawa mieli możliwość wzięcia udziału w tym spotkaniu, prezentującym nowinki ze świata bujatrii. Jako lektorzy pojawili się specjaliści z Norwegii, Wielkiej Brytanii i Holandii. Dziękujemy im za ciekawe przemówienia i pysznego łososia na lunch.

bony.jpg

zoetis2024

megavet