W ostatnim tygodniu miały miejsce 2 wykłady. Pierwszy, dnia 4.III dotyczący termografii i prowadzony przez Panią Marię Soroko, odnośnie zastosowania kolorowej diagnostyki u koni. Wykład ten jest już drugim z kolei Pani Soroko i mamy nadzieję, że nie ostatnim ;) Dwa dni później, dowiedzieliśmy się ciekawych i pełniących praktyczną funkcję informacji na temat chorób płazów. Spotkanie to prowadzone było prowadzone przez lek. wet. Adrianę Hucharek oraz lek. wet. Grzegorza Dziwaka. Pierwsza część wykładu poświęcona była teorii a następnie przeszliśmy do działań praktycznych, co można podziwiać na zdjęciach poniżej. Dziękujemy jeszcze raz prowadzącym za chęci podzielenia się swoją cenną wiedzą oraz mamy nadzieję na kolejne przeinteresujące wykłady.
Od roku 2008 zarząd Zrzeszenia Studentów Weterynarii uległ wielu przemianom. Obecnie, od października 2011r. przedstawia się on w postaci uwidocznionej po lewej stronie;) Naszym celem jest połączenie życia typowego studenta, który nigdy nie znajduje czasu na dodatkowe przyjemności z drugą stroną medalu polskiej weterynarii. Jesteśmy aktywnymi organizatorami spotkań i praktyk, które będą mogły zaowocować nieskazitelnością naszego rzemiosła. Nic nie stoi nam na przeszkodzie przełamywania barier kulturowych oraz utrzymywania kontaktów z zagranicznymi studentami w razie współpracy. Jesteśmy grupą, do której każdy może dołączyć zawsze i wszędzie; jesteśmy otwarci na nowe propozycje.
Oto i my, Zrzeszenie Studentów Weterynarii!
ZSW, w obecnym kształcie, zostało zarejestrowane na naszej uczelni w 2008r. Jego członkowie stanowią jeden z czterech lokalnych oddziałów IVSA w Polsce.Jako lokalni działacze tej międzynarodowej społeczności jesteśmy zobowiązani do szerzenia wyznawanych przez nią idei, aktywnego uczestnictwa w ponadnarodowych przedsięwzięciach, a także do organizacji własnych wydarzeń naukowych.
Już od kilku lat w ramach naszej działalności staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom studentów organizując cotygodniowe wykłady fakultatywne. W semestrze zimowym spotkaliśmy się sześć razy, aby pogłębić wiedzę z interesujących nas dziedzin. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wykładowcom za poświęcony nam czas i podzielenie się z nami swoją wiedzą. Jakie wykłady już za nami?