Oprócz zastosowań krioterapii w okulistyce weterynaryjnej, metodę tę można wykorzystać również w innych przypadkach, takich jak ogniska nowotworowe w okolicach odbytu, przerostowym zapaleniu grudek chłonnych okołoprąciowych i pochwy, guzie wenerycznym, przeroście migdałków podniebiennych, nowotworach łagodnych warg, nowotworach skóry.
Kalkulacja kosztów zależy od częstości wykonywania zabiegów oraz ceny aparatu, która zaczyna się w granicach 12-13 tys. zł.
Jednorazowe zatankowanie 12-litrowej butli z ciekłym azotem to koszt 50zł, w przypadku gdy robimy to samodzielnie.
Na 1 zabieg zużywa się średnio 300ml ciekłego azotu, więc przy maksymalnym wykorzystaniu 12 litrowej butli wystarczy go na ok. 30 zabiegów. Należy pamiętać, że azot z upływem czasu samoistnie odparowuje i po miesiącu znika zupełnie, niezależnie od tego, czy używamy aparatu czy nie.
Warto jednak podkreślić, że koszt napełnienia jest dość niski (50zł), więc wystarczy przeprowadzenie zaledwie jednego zabiegu o wartości 50zł, żeby pokryć koszt tankowania. Optymalne wykorzystanie butli to 30 zabiegów, przy uśrednionej cenie za zabieg 50zł z jednego tankowania możemy uzyskać przychód w wysokości 1500zł.
Warto podkreślić, że nawet w przypadku niezbyt częstego wykonywania zabiegów aparat może zwiększyć wachlarz oferowanych usług i pozytywnie wyróżnić się na rynku.
Kalkulacja została wykonana dla aparatu widocznego na zdjęciu - KRIOPOL K11. Materiały zostały dostarczone przez firmę Kriomedpol sp. z o.o.