Rafał BorońDr Rafal Boron, PgCertSAECC, MRCVS

  vetsnow logo

Rafał Boroń ukończył Wydział Weterynaryjny na Akademii Rolniczej w Lublinie w roku 1996. Po 10-u latach pracy w lecznicy weterynaryjnej w Polsce przeniósł się do Wielkiej Brytanii, gdzie początkowo pracował w lecznicy w Szkocji. Od roku 2006 związany z Vets Now – największą na świecie grupą zajmującą się przypadkami Emergency & Critical Care. Vets Now posiada trzy szpitale referalne oraz 56 klinik ECC na terenie Wielkiej Brytanii. Początkowo pracował jako Veterinary Surgeon, następnie Principal Veterinary Surgeon w dwóch klinikach (Derby oraz Stoke-on-Trent), a aktualnie pracuje jako Clinical Leader Veterinary Surgeon w klinice w Stoke. W roku 2019 ukończył specjalizację  w zakresie Emergency & Critical Care (PgCertSAECC) sygnowaną przez Nottingham University oraz BSAVA.

Corocznie uczestniczy w międzynarodowych konferencjach i szkoleniach dotyczących medycyny weterynaryjnej w zakresie ECC: zarówno w Europie (Brytyjski kongres Vets Now oraz Europejskie sympozjum ECC – EVECCS) jak i w Stanach Zjednoczonych (Międzynarodowe sympozjum ECC – IVECCS).

Prowadzi szkolenia w zakresie ECC w Wielkiej Brytanii oraz w Polsce w ramach Polskiego Towarzystwa Weterynaryjnej Medycyny Ratunkowej (PAVECC) oraz jest współorganizatorem szkoleń dla lekarzy weterynarii z zakresu ECC

.

Rejestracja odbywa się poprzez portal edukacyjny VetEdu. Klikając w logo zostaniesz przekierowany do strony, gdzie znajdziesz wszystkie szczegóły. 

vetedu-click.png

WARSZTATY ECC
dreny, sondy, katetery


6 marca, niedziela

REJESTRACJA: OD 8:30
ROZPOCZĘCIE: 9:00

Zakończenie: ok. godz. 17:00 
Godzina zakończenia zajęć może nieco odbiegać od planu w zależności od tego, ile czasu będą wymagały zajęcia praktyczne i jak bardzo grupa będzie zaangażowana.

W trakcie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i godzinna lunchowa.


Są to zajęcia praktyczne, na których będziemy:

  • Zakładać donosowy kateter tlenowy
  • Zakładać nosowo-przełykowy kateter odżywczy
  • Zakładać przełykowy kateter odżywczy
  • Zakładać centralny żylny kateter (metodą Seldingera)
  • Wykonywać tracheotomię i zakładać rurkę tracheostomijną
  • Wykonywać drenaż worka osierdziowego (perikardiocenteza)
  • Wykonywać nakłucie i drenaż jamy opłucnowej (torakocenteza)
  • Zakładać dren do jamy opłucnowej (metodą Seldingera oraz metodą trokarowania)

 

ECC warsztaty

PARTNER GŁÓWNY

Zoetis

VetExpert-Logo-Set-1.pngVetscan logo

PARTNER

Logo BI

iloVet logo kolor

bbraun logo

bony.jpg

zoetis2024

megavet