katarzyna purzycka 2Katarzyna Purzycka lek.wet. MVetMed, MRCVS, DipACVIM (Oncology)

Anderson Moores

Tytuł lekarza weterynarii uzyskała na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w 2014 r. Wiedzę z zakresu medycyny weterynaryjnej oprócz warszawskiej uczelni zdobywała również na zagranicznych uniwersytetach - Autonomous University w Barcelonie oraz Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu.
Po ukończeniu studiów weterynaryjnych odbyła roczny staż na wydziale weterynarii Uniwersytetu w Monachium. Aby specjalizować się w onkologii małych zwierząt, przeniosła się do Wielkiej Brytanii gdzie w referencyjnej klinice AnimalHealth Trust w Newmarket również odbyła roczny staż onkologiczny. Następnie w 2016 r. rozpoczęła rezydenturę z onkologii oraz studia podyplomowe w Royal Veterinary College w Londynie. W 2019 roku zdała egzamin uzyskując tytuł pierwszego w Polsce dyplomowanego specjalisty z onkologii małych zwierząt (dip.ACVIM). Od początku 2020 Katarzyna jest założycielką oddziału onkologii w jednej z największych klinik referencyjnych w Wielkiej Brytanii. Prowadzi wykłady i szkolenia onkologiczne na całym świecie ale najchętniej w Polsce.

Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna SpecVet 
ul. Józefa i Jana Rostafińskich 4
02-593 Warszawa (Mokotów)

DM2lek. wet. Dagmara Majewska, Konsultant ds. stomatologii i chirurgii szczękowo-twarzowej

logo duza rozdzielczosc

Dagmara Majewska jest konsultantem ds. stomatologii i chirurgii szczękowo-twarzowej w Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej SpecVet w Warszawie.
Odbyła specjalistyczne staże z zakresu stomatologii i chirurgii szczękowo-twarzowej aż na trzech uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych UC Davis, Cornell University oraz University of Wisconsin. Dwie pierwsze to najlepsze uczelnie weterynaryjne na świecie, które wyznaczają kierunki rozwoju tej dziedziny medycyny. Tam konsultowała skomplikowane przypadki kliniczne, interpretowała wyniki zaawansowanej diagnostyki obrazowej - w tym tomografii stożkowej - oraz asystowała przy zaawansowanych zabiegach chirurgicznych i badaniach naukowych.

Jeszcze podczas studiów odbyła praktyki zawodowe w największym szpitalu dla zwierząt w Europie – Royal Veterinary College w Londynie oraz Szpitalu dla Zwierząt Towarzyszących na Uniwersytecie Kopenhaskim w Danii.

Nieustannie uczestniczy w międzynarodowych konferencjach i szkoleniach dotyczących medycyny weterynaryjnej w Polsce i na świecie, w tym organizowanych przez BSAVA w Birmingham oraz przez EVDC w Gandawie i Innsbrucku.

Jest współautorką publikacji naukowych oraz współorganizatorem szkoleń dla lekarzy weterynarii z zakresu stomatologii weterynaryjnej.

.

Rejestracja odbywa się poprzez portal edukacyjny VetEdu. Klikając w logo zostaniesz przekierowany do strony, gdzie znajdziesz wszystkie szczegóły. 

 

vetedu-click.png

Onkostomatologia. Od objawu do rozpoznania - WARSZTATY

Zajęcia praktyczne w małej grupie! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność wpłat!

 

REJESTRACJA OD 7:00
ROZPOCZĘCIE SYMPOZJUM O 9:00

 

20 lutego, sobota

Sesja I, 9:00-14:00

Badanie stomatologiczne: fizjologia vs patologia.

D. Majewska

Przerwa kawowa

10:30-10:45

Badania obrazowe jako uzupełnienie diagnostyki: RTG vs TK

D. Majewska 
& K. Purzycka

Przerwa kawowa

11:45-12:00

Badanie stomatologiczne, techniki wykonywania oraz rodzaje biopsji

D. Majewska
& K. Purzycka

Lunch

13:00-14:00

 

Sesja II, 14:00-17:00

Najczęstsze nowotwory jamy ustnej psów i kotów – leczenie cz. I

K. Purzycka

Przerwa kawowa

15:30-15:45

Najczęstsze nowotwory jamy ustnej psów i kotów – leczenie cz. II

K. Purzycka

Przerwa kawowa

16:15-16:30

Analiza przypadków klinicznych

D. Majewska
& K. Purzycka

Zakończenie

17:00

image 5Graeme M. Doodnaught B.Sc. (Hons.), BVM&S, M.Sc., DÉS, MRCVS, DACVAA, Assistant Professor
Board Certified Specialist in VetErinary Anesthesia and Analgesia

Illinois

Dr Graeme Doodnaught ukończył studia weterynaryjne na University of Guelph. Następnie uzyskał tytuł lekarza weterynarii na Royal (Dick) School of Veterinary Studies (Edynburg, Szkocja) i ukończył staż z zakresu chorób koni na Milton Equine Hospital (Campbellville, Ontario, Kanada). Po kilku latach praktyki z małymi i dużymi zwierzętami rozpoczął pracę na University of Montreal. Tam obronił magistrat z zakresu ostrego bólu u kotów oraz farmakologii opioidów, a następnie ukończył rezydenturę i został specjalistą anestezjologii weterynaryjnej i terapii bólu.

Dr. Doodnaught jest profesorem na University of Illinois oraz certyfikowanym specjalistą anestezjologii weterynaryjnej i terapii bólu. Obecnie jego zainteresowania obejmują ból ostry u małych zwierząt oraz intensywną opiekę okołooperacyjną. Klinicznie interesuje się lokoregionalną analgezją pod kontrolą USG i innymi technikami ograniczającymi użycie opioidów.

.

Hillary JacsonHilary Jackson, BVM&S, ARPS, DVD, DipACVD, DipECVD, MRCVS

ICADA FINAL

Hilary Jackson ukończyła studia na Royal (Dick) School of Veterinary Studies w Edynburgu, gdzie wróciła później by ukończyć rezydenturę z zakresu dermatologii weterynaryjnej. Następnie pracowała w środowisku akademickim (na University of Bristol i North Carolina State University), a obecnie przyjmuje w prywatnej praktyce na oddziale Dermatology Referral Service w Glasgow.

Jej głównymi zainteresowaniami jest psie atopowe zapalenie skóry i alergie pokarmowe. Jest ona również członkiem międzynarodowego komitetu atopowych chorób u zwierząt (the International Committee for Atopic Diseases in Animals).

.

Rosanna MarsellaRosanna Marsella, DVM, DACVD, Professor of Small Animal Clinical Sciences 

University of Florida logo

Dr Marsella ukończyła studia weterynaryjne na University of Milano we Włoszech w 1991. Od 1996 roku jest specjalistą amerykańskiej szkoły dermatologii weterynaryjnej (American College of Veterinary Dermatology) oraz członkiem University of Florida (UF) od 1997. Obecnie zajmuje stanowisko profesorskie na UF i jest dyrektorem laboratorium dermatologii porównawczej. Jest byłym prezydentem amerykańskiej szkoły dermatologii weterynaryjnej.

Dr Marsella jest członkiem honorowym międzynarodowej jednostki zajmującej się psim atopowym zapaleniem skóry i byłym edytorem Veterinary Dermatology oraz nowego BSAVA Dermatology Manual. Jest ona autorką ponad 150 artykułów i wielu rozdziałów w fachowej literaturze weterynaryjnej. Badania naukowe przeprowadzane przez Dr Marsellę skupiają się na patogenezie psiego atopowego zapalenia skóry i pracy nad nowymi terapiami. Opracowała ona model psiego atopowego zapalenia skóry, który odwzorowuje kliniczne i immunologiczne cechy tej choroby u ludzi oraz u psów. W związku z tym projektem, była również profesorem przez 3 lata w College of Medicine, Dermatology Department, gdzie współpracowała z lekarzami medycyny ludzkiej w celu stworzenia badań porównawczych. Gdy nie pracuje, jeździ konno w lesie na koniach andaluzyjskich, pływa lub trenuje tango argentyńskie.

Brad Simon 4x5Bradley T. Simon DVM, MSc, DACVAA

Texas AM

Dr Bradley Simon otrzymał tytuł lekarza weterynarii na Ross University School of Veterinary Medicine i ukończył rezydenturę z anestezjologii i terapii bólu na University of Pennsylvania School of Veterinary Medicine. Następnie, dr Simon otrzymał dyplom Master of Science na Ross University School of Veterinary Medicine z wyróżnieniem w dziedzinie anestezjologii kotów i farmakologii opioidów. Obecnie jest certyfikowanym specjalistą anestezjologii weterynaryjnej na Texas A&M University College of Veterinary Medicine and Biomedical Sciences. Opublikował 19 artykułów naukowych i jest współautorem dwóch książek (trzecia w przygotowaniu) dotyczących anestezjologii i terapii bólu u kotów. Jego najważniejsze badania skupiają się wpływie starzenia na znieczulenie opioidami, interakcjach opioid-opioid (np. kombinacji hydromorfon i butorfanol) oraz ich efektach na antynocycepcję termiczną, bada on także efekt ciągłego wlewu dożylnego ultraniskiej dawki dexmedetomidyny u kotów oraz przydatność akupunktury i farmakopunktury u małych zwierząt.

Opublikował wiele wpływowych artykułów na temat obecnych standardów oraz zastosowania opioidów przyszłości, a także braku stosowania leków przeciwbólowych (oligoanalgezja) w leczeniu małych zwierząt. Dr. Simon jest międzynarodowym wykładowcą, wykładał na konferencjach takich jak International Conference on Opioids na Harvard University, World Small Animal Veterinary Association Conference w Kolumbii, World Congress of Veterinary Anesthesia we Włoszech oraz Congreso Veterinario w Meksyku. Jako wykładowca, dr Simon zamierza kontynuować szerzenie wiedzy na temat terapii bólu w medycynie weterynaryjnej.

bony.jpg

zoetis2024

megavet