Oficjalnym patronem medialnym Międzynarodowych Konferencji VetCo jest MAGAZYN WETERYNARYJNY.
Miesięcznik, od początku swojego istnienia (1992 roku) jest wiodącym periodykiem w Polsce, docenianym przez lekarzy weterynarii. Obecnie dociera do ponad 5tyś. prenumeratorów. Magazyn publikuje artykuły kliniczne, a w specjalnym dodatku internetowym - niekliniczne, zgrupowane w pięciu działach tematycznych: Aktualności, Wydarzenia, Chów i hodowla, Biznes i prawo oraz Marketing i zarządzanie.
Magazyn Weterynaryjny zorganizował w dniach 5-6 marca 2011 roku III Kongres „Algorytmy postępowania w medycynie weterynaryjnej małych zwierząt”, na którym wystąpiła m.in prof. Jodi Westropp z UC Davis w Kalifornii, rekomendowana przez VetCo!
Więcej informacji znajdziesz na stronie Kongresu Pobierz ulotkę
VetCo serdecznie dziękuje Medical Tribune, wydawcy Magazynu Weterynaryjnego i Weterynarii po Dyplomie za znakomitą organizację konferencji oraz doskonałą współpracę.
„Algorytmy” po raz trzeci
W dniach 5-6.03.2011 r. odbył się w Warszawie III Kongres Akademii po Dyplomie WETERYNARIA – „Algorytmy postępowania w medycynie weterynaryjnej małych zwierząt”, na który zjechało bez mała 400 lekarzy weterynarii i studentów. Gościem specjalnym była prof. Jodi Westropp z University of California, Davis School of Veterinary Medicine.
Akademia po Dyplomie to marka, której żadnemu lekarzowi nie trzeba przedstawiać. Ankiety wypełnione przez uczestników Kongresu jasno wskazują na profesjonalizm organizatora (Medical Tribune – wydawca „Magazynu Weterynaryjnego” i „Weterynarii po Dyplomie”), wysoki poziom merytoryczny wykładów, dobrą obsługę uczestników oraz znakomitą część artystyczną (Kabaret Hrabi).
Pierwszego dnia prof. J. Westropp omówiła algorytmy postępowania przy kamicy moczowej, zakażeniach dróg moczowych i idiopatycznym zapaleniu pęcherza moczowego kotów. Ta prezentacja, bogata w zdjęcia i filmy kliniczne, została najwyżej oceniona przez uczestników Kongresu. Po niej dr M. Jank przedstawił możliwości leczenia dietą chorób układu moczowego. Sesję urologiczną dopełnił wykład lek. wet. A. Neski-Suszyńskiej, dotyczący algorytmów postępowania przy krwiomoczu.
Sesję behawioralną otworzyła lek. wet. J. Kudła swoim wykładem o najczęstszych problemach behawioralnych i algorytmach pierwszej w nich pomocy. Następnie lek. wet. J. Iracka przybliżyła uczestnikom, jak różnicować podłoże zmian w zachowaniu – somatyczne czy behawioralne?
Prawdziwym hitem wieczoru był rewelacyjny Kabaret Hrabi, który swoimi skeczami rozbawił widzów do łez i doskonale wszystkich odprężył po całym dniu wykładów.
Drugi dzień Kongresu otworzył znakomity wykład dr. D. Jagielskiego o tym, jak lekarz praktyk powinien radzić sobie z problemami onkologicznymi swoich pacjentów. Szczególny nacisk został położony na diagnostykę onkologiczną, wskazania i kwalifikacje pacjenta do leczenia oraz wykonanie preparatu biopsji cienkoigłowej. Dr W. Hildebrand omówił z kolei zespoły paranowotworowe, z jakimi lekarz może się spotkać w swojej codziennej praktyce.
Sesja stomatologiczna składała się z dwóch wykładów prezentowanych przez znakomitych specjalistów. Pierwszym była lek. wet. K. Jodkowska, która przedstawiła algorytm postępowania przy urazach zębów, a drugim lek. wet. G. Kurski, którego wykład nt. algorytmów postępowania przy urazach trzewioczaszki zakończył obrady III Kongresu ApD WETERYNARIA.
Wszystkim uczestnikom i reklamodawcom gorąco dziękujemy za przybycie i serdecznie zapraszamy za rok. Tymczasem odsyłamy do pierwszego zeszytu specjalnego, wydanego właśnie w ramach serii „Algorytmy postępowania w medycynie weterynaryjnej małych zwierząt”. Można go zamówić, dzwoniąc pod numery: 800 120 293 lub 22 444 24 44.
Redakcja WpD